Näitusel oli valik eelmise, 20. sajandi peoriietest, mis olid enamjaolt pärit Kodavere kandi inimeste riidekappidest. Üleskutse tuua oma vanad peoriided näitusele sai tõuke suvisest Kodavere laalupidost. Riietega tulid kaasa ka lood, kes ja kuna neid kandis ning paljudel juhtudel oli juures ka illustreeriv foto. Suure valiku kleitide hulgas olid näitusel esindatud ka mõned meeste riided. Kokku sai tore valik läbi sajandi, alustades esimesest kümnendist kuni viimaseni.
Esemeid tõid näitusele Eha Veskimets, Siiri Ushakova, Ave Kuslap, Malle Oras, Reeli Engelbrecht, Elina Kalme, Ilme-Tiiu Tinn, Ergo-Hart Västrik, Anne Suluste, Anu Saul, Linda Olmaru, Helgi Vaga, Keity Raudmäe, Elle Pintson, Helin Raudmäe ja Eha Saar.
Näituse kujundas Elina Kalme, tehnilise teostusega aitasid Margus Eelsoo ja Helin Raudmäe.
"Lapitööd ja paikamine" (2023)
Näitusel "Lapitööd ja paikamine" oli välja pandud samanimelisele konkursile laekunud tööd. Näitusele tõid oma tööd 14 inimest aga tehtud töid oli kokku 50.
Näitusel võis näha lapitud/paigatud seelikuid, voodikatteid, tekke ja palju muud huvitavat.
"Pärand elab" ( 2023)
Näitus “Pärand elab!” kutsus märkama ja väärtustama vaimset pärandit meie ümber, tutvustades neljateistkümmet kultuuriilmingut Eesti vaimse kultuuripärandi nimistust.
Näiteks sai näitusel teada, kuidas üliõpilased tähistavad Tartus volbrit, kuidas Võrumaal ravimtaimedega tohterdatakse või kuidas mulgid putru valmistavad.
Vaimuka, pesunööri-laadis näituse kuraator on Jane Kalajärv, kujundajad Malle Jürgenson ja Krista Lepland sisekujundusbüroost Laika, Belka & Strelka. Tekstid toimetas Helika Mäekivi tekstibüroost Päevakera. Rändnäituse meeskonda kuulus Kristiina Porila. Näituse valmimist toetas kultuuriministeerium.
Näitus oli Kodavere Pärimuskeskuses üleval 2023. aasta juunis.
Helin Raudmäe käsitöönäitus "Helini näputöö lugu" (2021)
Helin Raudmäe on Palal elav hinnatud õmbleja ning käsitöötegija, kelle valmistatud rõivaid kannavad paljud siinkandi naised.
Näitusel olid väljas Helini valmistatud Kodavere rahvarõivad, tikanditega kaunistatud kostüümid, lapitehnikas voodikatted, varrastel kootud kampsunid jpm.
Näitus oli pärimuskeskuses avatud 2021. aasta suvel.
"August Ertise pere näputööd" (2020)
August Ertis (Eraste) elas Kodavere lähedal Sookülas. Lisaks August Ertise enda kätega valmistatud puust ja metallist esemetele, on näitusel tema kolme tütre (Elle Pintsoni, Luule Arula ja Helgi Suluste) ja tütarde laste ning lastelaste käsitööd alates kipsist pisivormidest ja klaasimaalidest kuni valmisrõivaste ja põrandariieteni.
Näituse koostas Elle Pintson, kes on ise teinud käsitööd väga mitmes tehnikas. Eraldi ruum oli sisustatud endise UKU meistri Luule Arula kangastelgedel kootud tekstiilide ja tööproovidega. Samuti sai näitusel näha valikut Helgi Suluste kogutud koduloolisi materjale ning nendest koostatud näitusestende.
Näitus oli pärimuskeskuses üleval 2020. aasta suvekuudel.
Assikvere puutöömeister Andrus Särki näitus (2023)
2023. aasta suvel sai pärimuskeskuse külastajad uudistada Assikvere külas elava puutöömeistri Andrus Särki töid.
Andrus on puutööd on hakanud ise omast huvist tegema. Tema Karjalast pärit vanaisa oli samuti puutöömeister. Andrus on meie kandis väga hinnatud oma oskuste poolest- restaureerida vanu toole ja muud mööblit või teha vanade asjade eeskujul hoopis uusi koopiaid.
Näitusel oli väljas nii uusi kui ka vanu restaureeritud asju, aga oli ka koopiaid. Näiteks Pällu külast üle saja aasta vanusest talust leitud soolabidas, potihark, kaelkook ja voodiots on saanud uue elu. Veel on näitusel kaks korda tehtud vana talutooli.
2022. aastal osales Andrus konkursil „Kodavere kupuliud“ ja tema valmistatud tammest kupuliud sai rahvahääletusel kõige rohkem hääli.
Helle Värsi käsitöönäitus "Oma kätega" (2022)
Helle on sündinud Kokoral, lõpetanud Anna Haava nimelise Pala Kooli ja naasnud 30 aastat tagasi kodukanti tööle algklasside õpetajana. Pühendunud oma õpilaste arendamisele, juhendas ta aastaid laste rahvatantsurühma ja oli õpilaste tantsurühmade saatjaks tantsupidudel. Sealt tekkis tal huvi Kodavere piirkonna rahvarõivaste vastu ja ta asus õppima ERM-i Rahvarõivaste Valmistajate Kooli.
Selle tulemusena valmis Kodavere naise kostüüm. Näitusel on mitmesugused tööproovid, mis olid aluseks kooli lõputunnistuse saamiseks. Kõigil esemetel ja tööproovidel on juures viit ERM-i säilikutele. Oma tantsurühmale on ta valmistanud peakatteid, sukapaelu ja muid kaunistuspaelu rahvariiete juurde. Näitusel on ka 5-aastasena tikitud piltvaip.
Helle on näide eluaegsest õppimisest. Näituse tegemise ajal oli ta lõpetamas Räpina Aianduskooli tekstiilikäsitöö eriala. Pilutatud põlled, paeltega kaunistatud sõbad ja keebid, kootud vööd ja sukad ja palju korralikult vormistatud näidiseid on vaatamiseks välja pandud.
Näitus oli Kodavere Pärimuskeskuses üleval 2022. aasta suvel.
Raul Suitsu treivormide näitus "Kordumatud puupärlid" (2021)
2021. aasta suvel said pärimuskeskuse külastajad uudistada Kesklahe külas elava puutöömeistri Raul Suitsu unikaalseid treivorme – erinevatest puiduliikidest treitud vaase, kausse ja kaanega ehtekarpe. Kokku oli näitusel 16 Raul Suitsu kordumatut puupärli meistri enda kodusest kollektsioonist
Raul Suits on rahvusvahelise tuntusega puutöömeister, kes töötas aastatel 1977-1993 Tartu Kunstikoolis mööblidisaini eriala õppejõuna. Puidutreimise kunsti süüvis Raul Suits pärast pensionile jäämist ja isakoju Kesklahele kolimist. Tema tööd on olnud näitustel lisaks Palale veel Alatskivil, Tartus Eesti Rahva Muuseumis ning ka Iirimaal.
Käsitöönäitus „Tõrva Liis ja tütred“ (2019)
Pärimuskeskuse esimese suvise käsitöönäituse koostas Omedus elav Liia Mägi.
Näitusele olid välja pandud Liia ema Tõrva Liisi ja tema kahe õe erinevates tehnikates valmistatud käsitööesemed. Nii oli näitusel koduskootud lõimeripstehnikas vaipu, villaseid kootud kardinakangaid, heegeldatud padjakatteid, ristpistes piltvaipu jpm.
Näitus oli pärimuskeskuses üleval 2019. aasta suvekuudel.